Сливенският съд остави в ареста рецидивистът откраднал 103 хиляди лева от склад за вторични суровини

новини Сливен

Сливенският районен съд постанови мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо рецидивист за кражба на 103 хиляди лева. Това съобщиха от Районната прокуратура в Сливен, по чието искане е взета мярката.

Мъжът с инициали Б.К. е обвинен за това, че при условията на опасен рецидив противозаконно отнел сумата от 103 000 лева на 23 юли в Сливен. По време на разследваното е установено, че обвиняемият, използвайки дървена греда и част от винкел, взломил входната врата на склад за вторични суровини. От помещение там отнел посочената сума – собственост на търговското дружество.

От полицията в Сливен съобщиха, че криминалистите за три часа са установили извършителя. Той е криминално проявен и осъждан мъж на 26 години от Сливен. Задържан е с част от откраднатите парите, направил е пълни самопризнания.

Определението на Районния съд подлежи на обжалване пред Окръжния съд.