Шофьор избяга след като причини катастрофа край Тополчане, задържан е от полицията

Служители на полицейски участък „Петолъчка“ задържаха 35-годишен мъж, направил опит да се укрие след причиняване на пътнотранспортно произшествие, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Сливен.

Инцидентът е станал на 4 февруари на път I-6, на около 300 метра след кръговото кръстовище в посока от село Тополчане към София.

На място полицейските служители открили изоставен катастрофирал лек автомобил „Ситроен Берлинго“, без водач в него. След проведени издирвателни действия е установена самоличността на шофьора – 35-годишен мъж от село Тополчане, криминално проявен и осъждан.

Мъжът е задържан за срок до 24 часа, автомобилът е иззет, а по случая е образувано досъдебно производство.

По данни на МВР, през изминалото денонощие в страната са регистрирани 14 пътнотранспортни произшествия с пострадали общо 21 души.