
На 30 април от 10:00 ч. в ОУ „Димитър Петров“ ще бъде официално открит новоизграденият STEM център „Компас за научно търсене и изобретателство“.
Инициативата е важна стъпка към модернизирането на образователната среда и създаването на още по-добри условия за обучение на учениците. Новият център ще предоставя възможности за иновативно образование, практически занимания, творчество и развитие на умения, свързани с науката, технологиите, инженерството и математиката.
С откриването на STEM центъра училището поставя началото на нов етап в подготовката на своите възпитаници, насочен към знанието, откривателството и бъдещето.
































