Акция за нарушители на АМ „Тракия“ край Сливен да 9 февруари

Снимка: Стоян Радев, кореспондент на БНР

Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала „Тракия“ в Сливенския участък от няколко дни. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност на автомобилите, фарове и чистачки. За това съобщи БНР.

В операцията са включени и цивилни автомобили, които следят трафика и според комисар Димитър Кикьов това е изключително ефективна мярка.

„С небрандирания автомобил по-лесно се установяват нарушителите, особено тези груби нарушители“, заяви той пред кореспондент на националното радио в Сливен.

Спирането за проверка на автомобилите по магистралата става, чрез извеждането им от пътя от в района на паркинги и бензиностанции.

„Извеждаме агресивния водач или този който сме решили да проверяваме на безопасно място“.

На единия от изведените водачи му бе обяснено, защо се прави проверката и какви нарушения е допуснал.

„Задната ви регистрационна табела е замърсена, не се вижда, а отпред фаровете ви заслепяват“.

„Щом е проблем, проблем е. Няма как да го избегна“.

Комисар Кикьов обобщи акцията до момента на медийното участие в нея.

„Единия се оказа, че са сменени крушките на късите светлини, които заслепяват останалите участници и регистрационната му табела беше замърсена. Двамата участника ги изпробвахме за алкохол. Пробите бяха отрицателни“.

Акцията ще продължи до 9 февруари.