Голям успех! Мария Гроздева спечели Световната купа на 25 метра спортен пистолет

Голямата ни състезателка по спортна стрелба Мария Гроздева добави още един успех към богатата си кариера. Президентът на Българския стрелкови съюз завоюва Световна купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет в Бейджин, Китай.

Състезанието бе изключително силно и е него участие взеха всички звезди на световната спортна стрелба. Мария влезе с шести резултат на финала (587 точки), а първа бе германката Моника Карш с резултат 593 точки - една точка под световния рекорд на друга българка Диана Йоргова. На финала обаче Гроздева бе безапелационна и победи с резултат от 36 точки.

Мария Гроздева спечели злато в САЩ

Тя триумфира в дисциплината 25 метра спортен пистолет

На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 точки, а трета се нареди гъркинята Анна Коракаки с 30.

С тази победа Мария си осигури седмо участие на Олимпийски игри, от които вече има два златни и три бронзови медала. Останалите ни състезателки се класираха съответно 18-та Антоанета Бонева с 582 точки и 44-та Мирослава Минчева с 574.