Сливен е домакин на Държавното първенство по тенис до 16 години

 
Днес започнаха мачовете от основната схема на Държавно лично първенство на открито юноши и девойки до 16 годишна възраст. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК "Спорт Палас", гр.Сливен, а финалите са на 24 юни.

На официалното откриване присъстваха Катерина Генова – ген. секретар на БФТенис, Силвия Никова - експерт по спортни дейности в Община Сливен, Христоско Атанасов - турнирен директор и Тодор Тодоров - главен съдия.
 
Програма:
21.06.18 - втори кръг единично основна схема - юноши и девойки
1/2 финали двойки основна схема - юноши и девойки
1/2 финали смесени двойки основна схема - юноши и девойки

22.06.18 - трети кръг единично основна схема - юноши и девойки
финали двойки - юноши и девойки
финали смесени двойки основна схема - юноши и девойки

23.06.18 - 1/2 финали единично - юноши и девойки

24.6.18 - финали единично - юноши и девойки
 
 
Резултати 1/16-финали:

Юноши:
Денислав Проданов - Георги Северов 7:5, 6:2
Денислав Маринов - Виктор Стоянов 6:2, 6:2
Никола Колячев - Виктор Янев 2:6, 6:4 ,6:4
Пьотр Нестеров - Михаил Иванов 6:4, 6:1
Виктор Марков - Димитър Томов 6:0, 6:3
Никола Керемедчиев - Александър Митков 6:1, 6:0
Александър Темов - Деян Валентинов 6:0, 6:0
Мерт Рамадан - Симеон Латинчев 6:0, 6:0
Николай Неделчев - Виктор Григоров 6:2, 6:3
Ивайло Дечев - Момчил Петров 6:4, 672
Веселин Киселков - Мартин Десподов 7:6(3), 6:0
Марио Радев - Ангел Иванов 6:3, 6:1
Максимилиан Борисов - Али Али 6:0, 6:1
Габриел Зисис - Дилян Султанов 6:3, 6:0
Самуил Конов - Максим Хорозов 6:0, 6:1
Васил Димитров - Александър Стойчев 6:0, 6:0

Девойки:
Анита Иванова - Хелин Шефкед 6:2, 6:2
Елена Кралева - Ева Бусаад 6:2, 6:3
Мирела Шкумбова - Деница Атанасова 6:1, 6:0
Даря Шаламанова - Габриела Митева 6:0, 6:1
Стефания Ламбрева - Елисавета Пройнова 6:1, 6:2
Дария Великова - Лия Пенчева 6:4, 6:0
Дария Радулова - Берна Яхе 6:2, 6:3
Стела Симеонова - Невена Янкова 6:3, 6:0
Ралица Александрова - Елмона Ловчинова 6:0, 6:0
Никол Русева - Далия Георгиева 6:1, 6:2
Ира Тодориева - Симона Илиева 7:5, 6:4
Виолина Митрофанова - Надежда Петкова 6:4, 7:5
Мила Георгиева - Белослава Велева 6:3, 4:6, 6:3
Лилия Димова - Александра Ганева 6:2, 6:1
Дарина Великова - София Георгиева 6:1, 6:3
Илайда Юзтюрк - Мариана Миндева 6:4, 7:5