Вижте пълната програма на българите за Пьонг Чанг 2018

Българският Олимпийски Комитет обяви официалната програма за българските представители на 23-те зимни Олимпийски игри в ПьонгЧанг.

Утре от 13:00 часа българско време е официалното откриване на игрите на Олимпийския стадион в планинския град, а участието на българите започна още днес, като Владимир Зографски преодоля квалификациите и се класира за финала.

 08.02 четвъртък

14.30 - 15.35 Ски-скок: квалификации нормална шанца мъже Владимир Зографски

10.02 събота

09.15 - 10.15 Ски-бягане: 7.5 км+7.5 км скиатлон жени Антония Григорова

10.10 - 15.45 Шейни: мъже единично 1 и 2 манш Павел Ангелов

13.15 - 14.35 Биатлон: 7.5 км спринт жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

14.35 - 16.20 Ски-скок: нормална шанца мъже Владимир Зографски

11.02 неделя

04.00 - 06.10 Алпийски ски: спускане мъже Алберт Попов, Камен Златков

08.15 - 10.05 Ски-бягане: 15+15 км скиатлон мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

11.50 - 15.45 Шейни: мъже единично 3 и 4 манш Павел Ангелов

13.15 - 14.40 Биатлон: 10 км спринт мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

12.02 понеделник

03.15 - 05.15 и 06.45 - 08.25 Алпийски ски: гигантски слалом жени 1. и 2. манш М. Киркова

12.10 - 13.00 Биатлон: преследване 10 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

14.00 - 14.50 Биатлон: преследване 12.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

13.02 вторник

04.30 - 06.00 и 08.00 - 09.10 Алпийски ски: комбинация сп+сл мъже Ал. Попов, К. Златков

10.30 - 11.45 Ски-бягане: спринт мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

13.00 - 14.50 Ски-бягане: спринт жени Антония Григорова

14.02 сряда

03.15 - 04.30 и 06.45 - 07.55 Алпийски ски: слалом жени 1. и 2. манш Мария Киркова

13.05 - 15.00 Биатлон: 15 км индивидуално жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

15.02 четвъртък

04.00 - 06.10 Алпийски ски: супер Г мъже Алберт Попов, Камен Златков

08.30 - 10.10 Ски-бягане: 10 км св. стил жени Антония Григорова

13.00 - 15.00 Биатлон: 20 км индивидуално мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

16.02 петък

03.00 - 06.00 Сноубордкрос: 10.00-11.00 квалификации и 12.15-13.00 финал Ал. Жекова

08.30 - 09.45 Ски-бягане: 15 км св. стил мъже Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов

14.30 - 15.35 Ски-скок: квалификации голяма шанца Владимир Зографски

17.02 събота

04.00 - 06.10 Алпийски ски: супер Г жени Мария Киркова

13.15 - 14.10 Биатлон: масов старт 12.5 км жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

14.30 - 15.45 Ски-скок: финал голяма шанца Владимир Зографски

18.02 неделя

03.15 - 05.15 и 06.45 - 08.25 Алпийски ски: гиг. сл. мъже 1. и 2. манш А.Попов, К.Златков

13.15 - 14.10 Биатлон: масов старт 15 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

20.02 вторник

13.15 - 14.45 Биатлон: смесена щафета 2х6 жени и 2х7.5 мъже Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева, Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков

21.02 сряда

04.00 - 06.10 Алпийски ски: спускане жени Мария Киркова

12.00 - 13.15 Ски-бягане: отборно спринт св. ст. мъже В. Цинзов, Й. Чучуганов

22.02 четвъртък

03.15 - 04.30 и 06.45 - 08.25 Алпийски ски: слалом мъже Алберт Попов, Камен Златков

05.00 - 06.30 Сноуборд: квалиф. парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

13.15 - 14.45 Биатлон: щафета 4х6 жени Стоянова, Йорданова, Попова, Тодорова, Кадева

23.02 петък

04.00 - 05.30 и 07.30 - 08.40 Алпийски ски: комбинация сп+сл жени Мария Киркова

13.15 - 14.45 Биатлон: щафета 4х7.5 км мъже Анев, Илиев, Клечоров, Синапов, Герджиков 

24.02 събота

05.00 - 06.35 Сноуборд: финали парал. гиг. слалом мъже и жени Р. Янков и Т. Пенчева

07.00 - 10.00 Ски-бягане: 50 км масов старт кл. стил мъже Вес. Цинзов, Й. Чучуганов

25.02 неделя

08.15 - 10.15 Ски-бягане: 30 км масов старт кл. стил жени Антония Григорова

Забележка: Всички заявки вече се подават само на техническите конференции непосредствено преди съответния старт. Възможни са промени, тъй като участието на българите в някои дисциплини зависи от квалификации, а в други ще се решава на място със заявките, съобразно моментна форма, здравословно състояние и треньорска стратегия. Четиримата ни участници в дисциплините на биатлона при мъжете и при жените също ще се определят непосредствено преди всеки старт.

 Източник: spotlive.bg